Ключови политици отрязаха Цънцарова, тя мина на младо месце ВИДЕО

През последните седмици ключовите представители на основните политически партии отклоняват поканите ни на Мария Цънцарова за интервю. Това обяви самата тя и посочи, че заради това анализ на ключовите събития в държавата е потърсила от най-младите народни представители от всяка политическа сила.

Те са ѝ разказали и как са стигнали до парламента, кои са личните им каузи и каква е тяхната роля в големите политически сюжети, съобщава bTV.

„Роден съм в град Русе. На 23 години съм. Завършил съм Математическата гимназия в Русе с отличие. В момента следвам право, отново в родния си град, последна година. Номиниран съм за „Студент на годината“ от Юридическия факултет. С големи амбиции, искрени, за това да направим такива условия в държавата, че младите хора да остават тук“, каза Георги Кръстев, ГЕРБ-СДС.

Повече от 10 години аз работя със и за млади хора – техният глас да се чува в обществото ни и видях, че за да се случи това, трябва да направя стъпката напред. Всъщност аз първите път бях кандидат от гражданската квота и ми трябваше време да се доверя напълно и да видя, че това е моето място“, разказа за себе си Илина Мутафчиева, ПП-ДБ.

„Моят опит в бизнеса, в който бях на мениджърска позиция в една голяма компания, видях как бизнесът особено около мен беше репресиран по времето на ГЕРБ.

Дадох си сметка, че дори да успея в един бъдещ момент, след като съм градил нещо, някой ще дойде при мен с държавните бухалки и ще ми вземе всичко, за което съм се борил. Което ми показа, че човек трябва да се занимава с това, което се случва в държавата. Пътят ми във „Възраждане“ беше съвсем случаен. Вдигнах телефона, обадих се, защото видях, че тези хора са различни. В случая беше на Николай Дренчев“, обясни Деян Николов, „Възраждане“

„Моето образование е икономическо. Завършила съм УНСС. Преди това станах част от младежкото движение на ДПС, а след завършването ми станах част от местната власт в общината, в която съм родена“ каза Небие Кабак, ДПС.

„Казвам се Валери Митов и съм народен представител от „БСП за България“. На 31 години съм, от град Габрово, информатик съм по образование. Знаете какви са заплащанията в IT сектора в София, знаете много добре какви са заплащанията, но избрах това като по някакъв начин да дам потенциала, който имам към хората“, обясни Валери Митов, БСП.

„Казвам се Павела Митова и съм от парламентарната група на ИТН. Експерт съм в сферата на МО и енергетиката – завършила съм образованието си в Милано, в Грьонинген“, представи се Павела Митова, ИТН.

Всеки от тези депутати изминава различен път до парламента – едни ги водят проблемите, с които се срещат, а други знаят от деца, че ще се занимават с политика.

„Политиката е с мен от най-малка детска възраст в моето семейство, потомствено явление. Винаги съм слушал за политиката“, обясни Георги Кръстев, ГЕРБ-СДС и призна, че майка му се занимава с политика.

„Тя е заместник-председател на общинския съвет в Русе. Аз съм убеден, че това е моята политическа сила и заради лидера – г-н Борисов, който пък ми даде път за развитие в политиката. Той ме сложи областен координатор на ГЕРБ преди 2 години и половина“, посочва още той и допълва, че лидерът на ГЕРБ сам е взел това решение.

„В българския парламент ме доведе запознанството ми с Тошко Йорданов и екипа на ИТН. Още преди 3 години, когато подготвяха програмата в сферата на външната политика и аз се свързах с тях, за да помогна по някакъв начин.

Съпругът ми ги потърси, защото съпругът ми беше депутат в италианския парламент от партията Движение „Пет звезди“ и искаше да обмени опит с тях, да им каже какво при тях е функционирало и като млада партия, да не допускат същите грешки. Един от съветите, които даде, беше да не се предоверяват в случаите, в които се правят коалиционни споразумения – да не се доверяват, а само на подписаните неща. Мисля, че е дал добър съвет, защото и ние след това научихме този урок“, коментира Павела Митова, ИТН.

„За мен никога не е стоял въпросът за избор между партии. Това може  би се усеща и винаги съм знаела, че моята партия е ДПС“, каза Кабак и допълни:

Защото ДПС е партия, която е емблема на либерализма в България, партия, която може да решава в трудни ситуации важните въпроси“, каза още тя.

Представителите на бодрата смяна в българската политика обсъдиха и актуалните проблеми пред държавата. Според Илина Мутафчиева проблемът на политиците е, че говорят предимно със себе си и помежду си, а не с хората, които са ги избрали. В нейното обкръжение разбирали защо се налага партньорството с опонентите им от ГЕРБ.

Деян Николов от „Възраждане“ пък е убеден, че симпатизантите на „Възраждане“ са постъпили правилно като попречиха на зрителите на филма „Близо“.

И Валери Митов от БСП също споделя позицията на партията си една от водещите теми тази седмица – военната помощ, която България ще предостави на Украйна.

Георги Кръстев от ГЕРБ пък е един от вносителите на промените в закона за достъп до обществената информация, който през тази седмица вкара партията в обяснителен режим заради опасенията, че тези промени ще ограничат достъпа до информация.

Сподели